Skip to content

هاوینگ بیت کوین ممکن است قیمت ها را تحت تاثیر قرار ندهد

معامله گران بیت کوین مشتاقانه پیش بینی می کنند که کاهش برنامه ریزی شده آتی در انتشار سکه های جدید منجر به افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین شود. با این حال، به گفته کارشناسان مختلف، این انتظار ممکن است این بار به طور کامل محقق نشود. دویچه بانک پیشنهاد می کند که اثرات هاوینگ بیت کوین از قبل در قیمت فعلی آن منعکس شده است، و بنابراین، افزایش بزرگی را پس از این رویداد پیش بینی نمی کند.

تبلیغات ETF اسپات ممکن است از هاوینگ پیشی بگیرد

بر اساس گزارش تحقیقاتی منتشر شده توسط دویچه بانک، هاوینگ پاداش بیت کوین (BTC) آینده، که انتظار می رود در چند روز آینده حدود 19 تا 20 آوریل اتفاق بیفتد، قبلاً در قیمت های بازار لحاظ شده است. در نتیجه، افزایش قابل توجهی در ارزهای دیجیتال پس از نصف شدن بعید به نظر می رسد. این رویداد چهارساله نرخ ورود بیت کوین جدید به گردش را کاهش می دهد و بر رشد عرضه کلی تأثیر می گذارد.

پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌ها به‌دلیل انتظارات پیرامون تصویب ETF‌های آتی اسپات اتر (ETH)، کاهش نرخ‌های پیش‌بینی‌شده توسط بانک‌های مرکزی و تغییرات نظارتی به‌جای تأثیر قابل‌توجه توسط رویداد هاوینگ، بالاتر باقی بماند.

بازار به احتمال زیاد اکنون روی عملکرد ETF تمرکز خواهد کرد زیرا بازار ETF بیت کوین شاهد تغییر در احساسات است که با کاهش کوتاه مدت جریان سرمایه گذاری مشخص شده است. داده‌های یک شرکت تحلیلی برجسته نشان می‌دهد که ETF‌های نقدی بیت‌کوین فقط دیروز خروجی خالص ۱۶۵ میلیون دلاری داشتند، به طوری که GBTC Grayscale خروجی ۱۳۳ میلیون دلاری را تجربه کرد و IBIT BlackRock حدود ۱۸.۰۹ میلیون دلار افزایش یافت.

علیرغم این رکود، اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ توصیه می کند که در مورد آینده این بخش از قضاوت های عجولانه احتیاط کنید. او اشاره می کند که چنین نوساناتی پس از دوره های رشد شدید معمول است. این ممکن است سرمایه گذاران و معامله گران را درگیر نگه دارد و از تأثیر هاوینگ رویدادها جلوگیری کند.

بیت کوین ممکن است به زودی به اصلاح خود پایان دهد

معامله گران بیت کوین و کریپتو یک هفته چالش برانگیز را با چندین کاهش قیمت بیت کوین تجربه کرده اند، اما ممکن است بازنشانی قابل توجهی در حال انجام باشد. داده‌های CryptoQuant نشان می‌دهد که دارایی‌های صرافی معامله‌گران به 60000 دلار رسیده است که نشان می‌دهد با نزدیک شدن به صفر شدن حاشیه‌های سود محقق نشده، فشار فروش کاهش می‌یابد.

نمودار همراه، وضعیت سود و زیان را برای دارندگان کوتاه مدت (STHs) نشان می دهد – افرادی که به مدت 155 روز یا کمتر مالک بیت کوین بوده اند.

این معامله‌گران فرصت‌های سودآور خود را به پایان رسانده‌اند و به این معناست که فعالیت فروش ممکن است برای جلوگیری از زیان کاهش یابد. از زمانی که BTC/USD شروع به عقب نشینی از رکوردهای ثبت شده در ماه مارس کرد، تا به امروز، تنها یک افت کوتاه به زیر 60000 دلار رسیده است.

چنین عقب نشینی هایی پس از ایجاد بالاترین رکوردهای جدید در تاریخ معمول است و اوج اخیر قبل از هاوینگ یارانه بلوک در این هفته، انتظارات برای اصلاح قیمت بیت کوین را افزایش داد.

اگر عملکرد ETF در هفته آینده قوی بماند، ممکن است افزایش قابل توجهی در قیمت BTC رخ دهد. در مقابل، تحولات منفی در بخش ETF می‌تواند قیمت‌ها را بدون توجه به رویداد هاوینگ آینده کاهش دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *