Skip to content

بیت کوین باید این سطح را بشکند تا به بالاترین حد خود برسد

قیمت بیت کوین در حال حاضر در زیر سطح 70 هزار دلار تثبیت می شود و نتوانسته به صعود خود ادامه دهد و به بالاترین سطح تاریخ خود برسد. با این حال، سرمایه گذاران خوش بین هستند زیرا هنوز هیچ نشانه نگران کننده ای ظاهر نشده است.

نمودار روزانه

در نمودار روزانه، قیمت در حول و حوش 70 هزار دلار در نوسان بوده و هنوز حرکت طولانی مدتی را به هر دو طرف نشان نداده است.

سطح مقاومت 68 هزار دلاری در حال حاضر در حال آزمایش است، اما قیمت نتوانسته آن را به سمت بالا بشکند. در صورتی که در نهایت یک شکست صعودی اتفاق بیفتد، به نظر می‌رسد که بازار یک بالاترین رکورد جدید ایجاد کرده و به منطقه 80 هزار دلاری حمله خواهد کرد. از سوی دیگر، رد قطعی منجر به کاهش عمیق تر به سمت منطقه حمایت 60 هزار دلاری خواهد شد.

نمودار 4 ساعته

با نگاهی به نمودار 4 ساعته، بازار پس از بازگشت از سطح هفته گذشته، حمایت کوتاه مدت جدیدی را در حدود 64 هزار دلار ایجاد کرده است. با این حال، 68 هزار دلار قیمت را حفظ کرده است و مانع از حرکت به سمت 70 هزار دلار و فراتر از آن شده است.

سرنوشت کوتاه‌مدت بازار در حال حاضر در تعادل است، زیرا شکست هر دو طرف می‌تواند منجر به حرکت بزرگ‌تری شود.

شاخص قدرت نسبی نیز حول سطح 50 درصد در نوسان است، که نشان می دهد حرکت خنثی است و نه حرکت صعودی و نه نزولی محتمل تر است.

تجزیه و تحلیل انحلال BTC/USDT بایننس

نمی توان تأثیر عمیق بازار آتی دائمی بر روی عملکرد قیمت بیت کوین را انکار کرد. بیشتر حرکت‌های کوتاه‌مدت قیمت، به‌ویژه آن‌هایی که پس از دوره‌های ادغام هستند، ناشی از نقدینگی در بازار آتی است. بنابراین، ترسیم تصویری از جایی که بیشترین نقدینگی به طور بالقوه در آن قرار دارد می تواند بسیار مفید باشد.

این نمودار نقشه حرارتی Binance BTC/USDT را نشان می دهد. سطوح قیمتی را پیش بینی می کند که در آن رویدادهای انحلال در مقیاس بزرگ ممکن است رخ دهد. بنابراین، هنگامی که بیت کوین به مناطقی با رنگ زرد می رسد، یک آبشار انحلال به احتمال زیاد تحقق خواهد یافت.

همانطور که نمودار نشان می دهد، منطقه 64 تا 65 هزار دلاری مملو از نقدینگی عظیم است و اگر قیمت به این سطوح برسد، یک آبشار انحلال بزرگ ممکن است اتفاق بیفتد که منجر به افت سریع به سطح 60 هزار دلار شود.

به طور مشابه، اگر بازار به سطح 70 هزار دلار صعود کند، احتمالاً در نتیجه یک آبشار کوتاه انحلال، به سرعت افزایش خواهد یافت و یک بالاترین رکورد جدید بسیار محتمل خواهد بود. این سطوح می توانند در کوتاه مدت به عنوان نقاط مرجع مورد استفاده قرار گیرند و روند بازار را در هفته های آینده مشخص کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *