Skip to content

آیا قیمت بیت کوین در دوره ی اصلاح است؟ آیا هاوینگ بیت کوین نمی تواند حرکت صعودی را حفظ کند؟

از زمانی که قیمت بیت کوین بین 63250 تا 66580 دلار بالاتر از منطقه حمایت محوری قرار گرفته است، گاوها سخت تلاش می کنند تا سطوح بالای 70000 دلار را حفظ کنند. با این حال، به نظر می رسد که خرس ها به این سطوح تسلیم شده اند و در نتیجه، توکن پس از عبور از سطوح، با فشار صعودی قابل توجهی مواجه می شود. با این حال، آیا بسته شدن سه ماهه آینده و هاوینگ بیت کوین هیچ تاثیری بر رالی نخواهد داشت؟ آیا قیمت بیت کوین امسال به 100 هزار دلار نخواهد رسید؟

در حالی که تنها 25 روز تا رویداد هاوینگ باقی مانده است، فعالان بازار انتظار داشتند که توکن پیش از هاوینگ رالی شود. در حالی که قیمت بالاترین قیمت را نزدیک به 74000 دلار نشان می داد، انتظار می رفت که رالی قبل از هاوینگ به 75000 دلار یا کمی بالاتر برسد. با این حال، این توکن از آن زمان تاکنون با فشار نزولی قابل توجهی روبرو بوده است که مانع از حفظ بالای 70000 دلار شده است. این می تواند سیگنالی باشد که قیمت بیت کوین به سمت یک طلسم نزولی جدید پیش می رود. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا ممکن است یک اصلاح در افق باشد.

معامله گران بلندمدت که بیت کوین را برای بیش از 3 تا 5 سال نگه داشته اند، شروع به بازگرداندن دارایی های خود در صرافی ها کرده اند. باندهای سنی خروجی مصرف شده بیت کوین برای بازه سالیانه کاهش یافته است زیرا معامله گران در چند هفته گذشته نزدیک به 90000 بیت کوین انتقال داده اند.

نسبت بیت کوین شارپ که میانگین بازدهی را که پس از حذف ریسک مرتبط با توکن نشان می دهد، به منطقه ریسک بالاتر رسیده است. از این رو، به دلیل افزایش قیمت اخیر، ریسک بالایی را برای تازه واردان نشان می دهد. بنابراین، فعالان بازار باید نوسانات و پویایی بازار را بسنجند.

فعالیت خرید ایالات متحده پس از اینکه قیمت BTC به بالاترین حد خود در حدود 73800 دلار رسید، کاهش یافته است. در همین حال، انتظار می رود که تا اواسط سال بهبودی حاصل شود، که ممکن است با سرمایه گذاری های سازمانی و خرید نهنگ تقویت شود.

صرف نظر از همه واقعیت ها، احساسات بازار همچنان در 81 باقی می ماند (طمع شدید)، که نشان می دهد معامله گران به روند آینده خوش بین هستند. با این حال، یک سقوط نهایی در منطقه حمایت پایین تر ممکن است باعث صعود سالم شود و قیمت بیت کوین (BTC) را فراتر از اوج های اخیر افزایش دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *